úřední e-deska

menu

úvodní stránka
slovo úvodem
kontakty
sponzoři a partneři
rodičům
historie
dokumenty
fotogalerie
videa
důležité odkazy
napište nám
autor stránek

naše město

sponzoři
a partneři

fotogalerie - Prázdniny 2017


Letní prázdniny jsou dobou zaslouženého volna po ukončení školních povinností pro všechny děti. Ne jinak je to i v našem domově. Pro kluky, kteří nemohli trávit prázdniny nebo jejich část doma nebo u svých blízkých, připravili naši pedagogičtí pracovníci pestrý program. 
Začátek prázdnin strávili chlapci v Krkonoších. Ubytování na Jičínské boudě, na samém hřebeni v národním parku je dobrodružstvím, které se musí prožít. Program byl pestrý, zajímavý i poučný - nechyběla návštěva technického muzea historických aut, procházka v Adršpašských skalách, vyčerpávající cesta na Sněžku, naučná cesta v Korunách stromů. Po návratu z výletů na Jičínskou boudu byla součástí pobytu pracovní terapie, která je samozřejmostí.
V polovině prázdnin se vydala skupina chlapců na pobyt v Beskydech do obce Bílá. I v tomto týdnu navštívili velmi zajímavá místa – hornické muzeum Landek, ZOO Ostrava, Pašeráckou stezku, oboru v Bílé, užili si koupání, lehkou turistiku, hry a soutěže v přírodě. 
Konec léta patří tradičně stanování a cyklistice v podhůří Kelčského Javorníka. Tento pobyt má své tábornické kouzlo – týden v přírodě, cyklistika po okolí, koupání na koupališti, náročný výstup na Lysou horu, spaní ve stanech, které v samotném závěru všichni společně sklidí a zazimují. 
V průběhu dní prožitých v dětském domově pomáhali chlapci s úklidem, péčí o zahradu , s drobnými opravami tak, aby školní rok začal co nejlépe. Odpočívali v bazénu, na hřišti, při hrách a výletech do okolí našeho malebného města. 
Na konci prázdnin jsou kluci spokojení a odpočatí. Teď už se těší do školy na své učitele.