úřední e-deska

menu

úvodní stránka
slovo úvodem
kontakty
sponzoři a partneři
rodičům
historie
dokumenty
fotogalerie
videa
důležité odkazy
napište nám
autor stránek

naše město

sponzoři
a partneři

fotogalerie - Návštěva dopravního hřiště v Uherském Hradišti


Začátek jara je obvykle spojen s rozvojem venkovních sportovních aktivit jako jsou míčové hry, ale také jízda na kolečkových bruslích, koloběžkách, jízdních kolech apod. Pro správný pohyb na pozemních komunikacích je třeba znalost a dodržování pravidel silničního provozu a proto jsme se pro jejich osvěžení vydali v polovině měsíce dubna na dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Zdejší hřiště, které je hojně využíváno, slaví v letošním roce již 7. výročí od svého otevření.

Pořadatelství akce s názvem ,,Bezpečný pohyb na silnicích" se ujali pracovníci Dětského domova v Uherském Brodě, a nutno říci, že se jej zhostili na výbornou. Všichni účastníci, včetně našich žáků, byli rozděleni do čtyřech kategorií podle data narození. Soutěžilo se jak v jízdě na tříkolce, koloběžce nebo jízdním kole, ale přišlo i na test vědomostí pod vedením pana Patíka z Besipu. Na bezpečný pohyb na hřišti pochopitelně dohlíželi zástupci policie, kteří ihned sdělovali příslušným hříšníkům jejich přestupky. Naši žáci se sice nedopouštěli zásadnějších chyb, ale i přesto jsme bohužel dosáhli na stupně vítězů. I tak nás ale pořádající odměnili drobnými cenami, které jistě později oceníme v běžném silničním provozu.

Na závěr nás čekala velmi zajímavá komentovaná prohlídka policejní dodávky, která jen zpříjemnila již tak povedené odpoledne. Budeme se těšit zase příště a děkujeme všem, kteří se podíleli na této pěkné akci.

Mgr. Jindřich Pánek